Książki przeczytane - recenzja · Przeczytane · Thriller/kryminał · W.A.B · wydawnictwa

„Reputacja” Marcin Kiszela

 

Podejrzewam, że książek o podobnej tematyce w przyszłych czasach będzie coraz więcej. Bo w końcu jak się czasem słyszy  ( głównie wśród młodzieży)  to youtuber to teraz nowy zawód przyszłości. 
Dlatego też sięgnęłam po tę pozycję aby trochę bardziej zgłębić temat.  Czy było warto? 

 

 

Milena to odkrycie ostatniej dekady w strefie youtuberów.  Jest młoda , ładna, wzbudza kontrowersje nie tylko swoim zachowaniem i tym co robi, ale też całą swoją osobą. Ale wszystko co widzimy my- czyli zwykli ludzie – nie jest zasługą tylko jej. Nad jej wizerunkiem oraz całą karierą pracuje specjalistka od zarządzania wizerunkiem, a zarazem jej najlepsza przyjaciółka – Alicja. 

Dlatego też, gdy Milena z dnia na dzień zostaje porwana, Alicja postanawia na własną rękę rozpocząć śledztwo. Nie przeczuwa jednak, że to śledztwo zaprowadzi ją w miejsca w których przyjdzie jej zmierzyć się także z prawdą o sobie i o ludziach, którym dotąd ufała. 
Czy jej się to uda? Czy odnajdzie przyjaciółkę? A przede wszystkim – czy zdoła odróżnić fakty od elementów artystycznej kreacji, którą każdego dnia uskuteczniała? 

 

 

82405418_258098838766169_6813559225298452480_n

 

 

„Reputacja” to powieść naprawdę dobrze napisana w której znajdziecie napięcie budowane powoli z każdym kolejnym rozdziałem. Nie mamy tu do czynienia z typowym kryminałem, raczej bym powiedziała, że z opowieścią o pracy, która do końca i tak nie jest taka kolorowa i ma swoje złe strony. Ale i tak jest wciągająca i dobrze się zapowiadająca. Bardziej przypomina thriller psychologiczny. 


Dostajemy tu fabułę  opowiedzianą z dwóch perspektyw bohaterów: Alicji i Szymona. Sprawia to, że nasza fabuła jest naprawdę wciągająca, interesująca , z ciekawą historią, którą poznajemy powoli. Ale też ma to złe strony : w pewnym momencie trudno jest nam odróżnić co tu jest tak naprawdę prawdziwe, a co wielkim kłamstwem.

Bohaterowie, których tu mamy to normalne ludzkie osoby, takie jak my, takie jak na co dzień spotykamy. Nie znajdziecie  tu postaci nadnaturalnych czy wymyślnych, ubarwianych. I to jest plus! Łatwo jest w ten sposób czytelnika wciągnąć w wir tej historii. 

Powieść Marcina Kiszeli czyta się z wielką przyjemnością i zainteresowaniem. Fabuła wciąga i sprawia, że czujemy się jakby częścią tej historii. Jedyny tu minus to zakończenie tej powieści – trochę nazbyt fikcyjne. 

 

Podsumowując: 

Polecam Wam sięgnąć po tę książkę. Jest to coś co Was wciągnie w swe odmęty i tak łatwo nie wypuści. Historia stworzona przez autora jest tu dość ciekawa i wcale nie ze względów na wątek kryminalny. 

 

Polecam!

 

 

4/5

 

 

Data wydania:2020-02-12
Data 1. wyd. pol.:2020-02-12
Liczba stron:304
Język:polski
ISBN:9788328075313

 

 

1533784_743631862333309_714362627_n

 

Jedna myśl na temat “„Reputacja” Marcin Kiszela

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s